A méregtelenítés egyidős a gyógyítással. Akár az európai gyógyászat gyökereit, pl. Hippokratész módszereit, akár az ayurvédát, akár a hagyományos kínai gyógyászatot vesszük alapul, mindenhol találkozunk a méregtelenítéssel, mint a gyógyító tevékenység alapkövével.
Ha egy szervet betegnek találtak, kezdettől fogva feltételezték, hogy mérgezett és éhes.
Tették ezt akkor, amikor nem létezett vegyipar, és méreganyagok szinte kizárólag a nem jól tárolt ételekkel kerültek a szervezetbe, vagy éppen a megromlott anyagcsere során keletkeztek.
A genetikailag lehetséges várható élettartamunk 120 – 140 év . Ma Magyarországon a születéskor várható élettartam 70 – 75 év.
Ez a hivatalos statisztikai becslés, mely megfelelő tudományos alapokon nyugszik, ám nem veheti figyelembe azokat a tendenciákat, melyeket mindannyian látunk, csak a hatásaikkal kapcsolatban legfeljebb rossz érzéseink, sejtéseink lehetnek, de konkrétumokat nem tudunk.
Azt viszont mindannyian láthatjuk, hogy a negyvenes és ötvenes korosztály jóval halandóbbá vált, illetve olyan betegségek, melyek korábban az idős korral jelentek meg, ma nem kímélik a harmincasokat, sőt sok esetben a gyerekeket sem.
A várható élettartamra a XX. század során bevezetett közegészségügyi intézkedések, a jelentősen javuló újszülött kori ellátás, az oltások bevezetése kétségtelenül nagy hatással volt. Ám ez a siker kezd kicsúszni a kezünkből, és az élettartam határozott rövidülése prognosztizálható.
Ha az okokat keresgéljük, egyértelműen oki szerepet tulajdoníthatunk:
- a krónikus stressznek, mely mindennapjaink részévé vált kezdve gyakorlatilag az óvodás kortól, mellyel megjelenik a megfelelési és teljesítési kényszer
- az egyre markánsabb tápanyag-, ásványi anyag-, enzim- és vitaminhiánynak,
- a szabadban töltött idő és a mozgás hiányának
- az elektromágneses sugárzások szervezetünkre gyakorolt negatív hatásának
- és az egyre emelkedő toxikus terheltségnek
A fejlődést nem lehet megállítani, és nem is a fejlődéssel van a hiba, hanem az esztelen kivitelezéssel, mellyel a bolygónk lassacskán minden zegzugát megmérgeztük, és vele együtt magunkat is. Gátlástalanul használunk vegyi anyagokat az iparban, a mezőgazdaságban, a lakókörnyezetünk kialakításában és az élelmezésben. Senki sem hiheti azt, hogy ezt megúszhatjuk megfelelő védelem nélkül.
Senkit ne tévesszen meg a kijelentés, mely szerint a méregtelenítés felesleges!
Az emberiség az elmúlt évszázadokban jött rá arra, hogy a környezeti és személyes tisztaság segít a fertőzések megelőzésében.
Arra pedig csak egy generációnyi ideje ébredtünk rá, hogy nem elég magunkat kívülről tisztogatni, a belsőnk tisztaságát is igyekeznünk kell megőrizni, vagy helyreállítani. Ezt nevezzük méregtelenítésnek.
A toxikus ártalmakra figyelmeztető vészharangokat először az USA-ban kezdték el kongatni. A lentebb ismertetett forrású tanulmány 1987-ben az alábbi tényeket közölte:
- 75.000 regisztrált kémiai anyag van használatban az USA-ban
- naponta 7 új kémiai anyag kerül ki a laboratóriumokból
- nincsenek hatásvizsgálatok ezek biológiai hatásairól
- és még kevésbé ismert az anyagok együttes hatása a szervezetünkben
- 700 kémiai anyagot izoláltak az emberi zsírszövetben, melyeket nem tudtak beazonosítani
Forrás: Onstot, J. et al. „Characterization of HRCG/MS unindefied peaks from the analysis of human adipose tissue.” Vol 1.Technical Approach, US EPA Office of Toxic Substances (560/8-87-002a/; 1987
Idehaza a Levegő Munkacsoport jelentetett meg számos cikket e témában. Hétköznapi mérgeink c. kiadványukban így fogalmaznak:
„Az Európai Bizottság által felállított Európai Kémiai Bizottság 1998-ban kijelentette, hogy az EU-ban használatban lévő, több, mint százezer féle, tömeges mennyiségben használt kémiai anyag 80%-át sosem vizsgálták abból a szempontból, hogy rákkeltő hatásúak-e, okoznak-e meddőséget, vagy károsítják-e a magzatot. A vegyszerek 85%-áról nem tudjuk, hogy felhalmozódnak-e a természetben, vagy a táplálkozási láncban, és 70%-ukról nem ismert, hogy miként bomlanak le a környezetben. Szervezetünk nap, mint nap tízezernyi ilyen vegyülettel érintkezik, hisz nem csak a hagyományos háztartási kemikáliák, de a kozmetikumok, a gyógyszerek, a műanyagok, a különböző adalékanyagok nagy része is a szintetikus vegyipar terméke. Vegyi anyagok vannak az élelmiszereinkben, a műszaki cikkeinkben, vegyszerekkel kezelik az ivóvizet és „természetesen” a mezőgazdasági terményeket.”
A mérgező anyagok forrásai a teljesség igénye nélkül:
- az élelem
- a levegő
- az ivóvíz
- a dohányzás
- a tisztító- és tisztálkodó szerek
- a kozmetikumok
- a gyógyszerek
- a fogászati anyagok
- az oltások
- az épületek berendezései és anyagai
- a használati tárgyak
- a ruházat
Vajon még mindig értelmetlennek tűnhet a méregtelenítés?
A WHO szerint évente 2,7 millió ember hal meg a levegő szennyezettsége miatt. Ennek tükrében vajon ostobaság-e a méregtelenítés?
A levegő szennyezése mára globális problémává vált, hiszen a magaslati légáramlatok akár egyik kontinensről a másikra is elszállíthatják a mérgező anyagokat. Példának okáért a kínai széntüzelésű hőerőművek füstjéből származó higany hatalmas környezeti terhelést jelent Kanada északi részein és Alaszkában.
Mindezek ismeretében újfent mindenkit arra biztatunk, hogy maga döntsön arról, hogy van-e értelme és létjogosultsága a méregtelenítésnek.
Mi azt mondjuk, hogy MÉREGELENTENI nem hogy ajánlott, hanem KELL!
Létszükséglet!
Persze homokba is dughatjuk a fejünket, hogy tudomást sem akarunk róla venni, de a tények attól még tények maradnak. Ilyen a természetük.
A méhen belüli toxikus terheltség vizsgálatok által igazoltan az alábbi felnőttkori betegségekre hajlamosít:
- szívbetegség,
- idegrendszeri rendellenességek,
- cukorbetegség,
- rák,
- Alzheimer-kór.
Ez egy újabb felelősséget is felvet, a szülők szervezetének kitisztítását, méregtelenítését a tervezett gyermekvállalás előtt.
A témában nemzetközileg elismert, külföldön élő toxikológus honfitársunk szerint az alábbi betegségek esetében a méregtelenítés drámai javulást eredményezhet:
- Autizmus
- Allergiák
- Autoimmun betegségek
- Candida
- Cukorbetegség
- Daganatos betegségek
- Depresszió
- Epilepszia
- Érszűkület
- Fejfájás
- Fibromyalgia
- Irritábilis bél
- Krónikus fáradtság
- Memóriazavarok
- Mentális betegségek
- Premenstruális szindróma
- Stroke
- Székrekedés/hasmenés
- Szívbetegségek
- Tanulási nehézségek
- Terméketlenség
- Viselkedési zavarok
- Zöldhályog
Az első tudományos igényű rendszerbe foglalása annak, hogy a különféle szervrendszerek és szervek toxikus terheltségei milyen funkciózavarokat és elváltozásokat okoznak, dr. Hans-Heinrich Reckeweg nevéhez fűződik és homotoxikológia néven vált ismertté. A rendszer segítségével jól prognosztizálható az adott toxikus terheltség potenciális egészségügyi kockázata, valamint nyomon követhető általa a méregtelenítés folyamata. Ez azért is hasznos, mert a méregtelenítés gyakorta komoly tüneteket okoz, és ezek a tünetek elriaszthatják a méregtelenítésbe fogó egyént annak folytatásától. Pedig a méregtelenítés a kiút egy sor degeneratív folyamat rabságából, melyek az akadémiai orvoslás eszközrendszerével egyáltalán nem gyógyíthatók.
A méregtelenítés során gyakorlatilag az történik, hogy a szervezetünk legkülönbözőbb részeiben lerakódott szennyező anyagokat felszabadítjuk a lerakódás helyéről, és igyekszünk azt minél kíméletesebben, minél kevesebb ártalmat okozva, avagy egy másik helyen történő lerakódásukat megakadályozva kiüríteni. Ennek alapvető feltétele a kiürítésben legfőbb útvonalként szolgáló „csatornák-lefolyók” tisztán tartása.
Emésztőrendszerünk -mint a legfontosabb „csatorna”-, tisztán, lerakódásoktól mentesen tartása tehát nélkülözhetetlen a korrekt méregtelenítésben, melynek NAGYSZERŰ ESZKÖZE a NaturalHelp Complex. Rendszeres használatával megteremtjük a szervezetünk mélyéről eltávozó méreganyagok kiürítésének egyik sarokkövét, a bél tisztaságát.
Ezen túlmenően az is közhelyszerű, hogy az ételeinkben hemzsegnek a toxikus anyagok. A számunkra fontos tápanyagok bejutása mellett folyamatos a velük együtt bekerülő méreganyagok fogyasztása is. Persze sokan meg sem hallják az intelmeket, vagy inkább nem is mernek belegondolni abba, hogy mi mindent esznek-isznak meg, ami nem hogy nem válik a szervezetük hasznára, hanem egyenesen pusztítja azt.
A táplálékul, vagy a haszonállataink takarmányozása érdekében termesztett növények nem ritkán műtrágyázott talajról származnak. Az ilyen növények nitrát terhelést jelentenek. A peszticidek (gomba- rovar- és gyomirtók) elképesztő környezeti terhelést okoznak és a szervezetünkbe kerülnek akkor is, ha mi magunk nem művelünk konyhakertet, csak elfogyasztjuk a „korszerű” mezőgazdaság produktumait. Az állattartás során szintetikus hormonokat és antibiotikumokat közhelyszerűen alkalmaznak, melyek maradványai ott vannak a fogyasztásra kerülő tejtermékek, tojás és húsáruk hasznos anyagai között.
Ilyen körülmények között a méregtelenítés mindennapos eszköze kell legyen egy olyan kiegészítő, mely korlátozza a méreganyagok felszívódását az emésztőrendszerből, illetve megkötésük mellett gondoskodik azok hatékony és gyors kiürítéséről is. A NaturalHelp Complex ideális eszköz az emésztőrendszerünk mindennapos méregtelenítésére.
Sebész, háziorvos, természetgyógyász