Puffadás
Mi a lehet puffadás oka?
A puffadás, gyomorégés és a bélgázok sok ember napját megkeseríti. A hasi fájdalmak és a székrekedés után a harmadik leggyakoribb emésztőrendszeri probléma.
A puffadást objektíve igazolni tudja a has röntgenvizsgálata, de az is előfordul, hogy normál mennyiségű bélgázok az IBS (Irritábilis bél szindróma) miatt kellemetlen érzést, vagy akár fájdalmat okoznak.
Puffadáskor a bélrendszer tele van gázokkal, melyek nem tudnak akadálytalanul távozni a bélcsatornán az útjukba kerülő bélsártól és egyéb méreganyagoktól.
Most minden csomag kedvezménnyel! Válassza ki a csomagját és a KOSÁR oldalon írja be megadott kódot a kuponkód mezőbe, majd érvényesítse. 2 és több db rendelésnél szállítás ingyenes!
Puffadás okai
Az alábbiak vezethetnek puffadáshoz:
- Rossz emésztés. A gyomorban történő nem megfelelő emésztés következtében a vastagbélben erjedési folyamat játszódik le. A szervezet számára megemésztetlen étel baktériumok és gombák sokaságával találkozik (melyek az egészséges bélflórát alkotják). A bakteriális erjedés hatására kialakul a széklet, valamint bélsár és gázok keletkeznek. A túlzott bélgáz képződést olyan táplálékok is okozhatják, melyek több emészthetetlen szénhidrátot tartalmaznak.
- Paraziták. A puffadást kiváltó ok lehet a paraziták előfordulása a szervezetben, melyek gyulladást okoznak, ennek következtében bélgázok keletkeznek.
- Belső problémák, bélgyulladás (IBS). Ilyenkor zsebszerű kitüremkedés keletkezik a bélfalon, melyben felhalmozódik a bélrendszer tartalma, ami kapcsolatba lép az erjedést előidéző baktériumokkal, melyek hatására bélgáz keletkezik és kialakul a puffadás.
- fokozott levegőnyelés kapkodó evés-ivás, idegeskedés, rágógumi rágása
- nagy mennyiségű szénsavas ital fogyasztása
- emészthetetlen, vagy ismerten puffasztó ételek fogyasztása
- felszívódási zavarok
- enzimhiány hasnyálmirigy-elégtelenség miatt
- gyógyszerek mellékhatása
- étel-intolerancia
- a bélflóra zavara
Puffadás kezelése házilag
Hogy elkerüljük a puffadást fontos betartanunk néhány alapvető szabályt:
- együnk lassan, alaposan rágjuk meg az ételt!
- táplálkozásunk rostban gazdag legyen, de kerüljük a hüvelyeseket és a káposztaféléket
- fogyasszunk sok folyadékot, lehetőleg szénsavmentes vizet, cukrozott és szénsavas üdítőket kerüljük
- a tésztaféléket, a szénhidrátokat, egyéb puffasztó táplálékokat szintén kerüljük
- a táplálkozzunk napjában többször, legalább 5 alkalommal, keveset fogyasztva amennyire lehet, nyugodtan. A napi 3 alkalommal történő étkezésnél hajlamosak vagyunk sietni és sokat enni amit nagyon megterheli a gyomrot. Idővel nem csak puffadáshoz hanem bélproblémákhoz is vezethet. Amennyiben nincs időnk enni, úgy ne nassoljunk, hanem együnk meg egy gyümölcsöt, szervezetünk hálás lesz.
- kerüljük az alkoholt a cigarettát és az édes ételeket, leginkább a csokit, lehetőleg ne fogyasszunk belőle éhgyomorra.
- sokszor a savanyúság elhagyása is javít a puffadáson
- emellett rendszeresen fogyasszuk pre-biotikumokat
- étel-intolerancia, vagy ételallergia gyanúja esetén forduljon szakemberhez
Mit együnk puffadás ellen?
Tegye próbára a NaturalHelp Complexet, mely ez étkezési rostok pótlásával, valamint prebiotikus bélflóra-támogató hatásával javítja az emésztést, így a hasfájásos, puffadásos tüneteket is csökkenti, emellett hatékony otthoni méregtelenítő kúra. Próbálja ki most egy 30, vagy 60 napos kúrával a puffadás ellen! Az eredmények egyénenként eltérőek lehetnek.
Markovics Arnold
Markovics Arnold vagyok, 2007-ben szereztem a Debreceni Egyetem Természettudományi Karán Biológus BSc, és 2013-ban a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán Molekuláris biológus MSc diplomát Orvosbiológia és Farmakológia szakirányon.
A természetes gyógymódok elkötelezett híveként mindenkinek jó szívvel ajánlom a NaturalHelp Complex-et. Kérdésével forduljon hozzám bizalommal, és küldje el a kérdését „kérdezzen gombra” kattintva. A kérdésére 24 órán belül válaszolok.
Kérdezzen!