Csak úgy, mint a lenmag, az Indiában őshonos útifű magjának héja is elképesztően gazdag forrása annak a fajta szénhidrátnak, amelyből a legtöbbet kéne fogyasztanunk, ám legtöbben éppen ebből esznek a legkevesebbet: hadd ismertessünk veletek egy kiváló rostforrást!
Eszel elég rostot? A statisztikákat nézve nem valószínű, hiszen az átlagember nagyon kevés rostot fogyaszt. Pedig a rostok, pont azért, mert a szervezet számára emészthetetlenek és megkötik a vizet is, esszenciális segítőid lesznek a béltisztító kúrád során. A rostok garantálják a bél rendszeres ürülését, a széklet kedvező minőségét, a vércukorszint túlságosan gyors ingadozásának megakadályozásával meghatározzák a fogyás-hízás ütemét, mértékét. Röviden: kiváló anyagcsere = sok rost és hozzá elegendő mennyiségű víz!
Ha az utóbbi, rendkívül egyszerű képletet elsajátítottad, akkor készülj fel rá, hogy az útifűmaghéj nagyon jó barátod lesz. Csak úgy, mint a lenmagpehely, az útifűmaghéj is kocsonyás állagú lesz, ha megszívja magát vízzel.
Ez jó; a belekben ugyanis ugyanerre lehet tőle számítani, ami pedig növeli a telítettségérzetet, serkenti a bélműködést és javítja az emésztést, jóllakottságérzetet ad, elősegíti a bélperisztaltikát, felveszi a harcot a népbetegségnek számító bélrenyheséggel.
Így fogyaszd kúraszerűen az útifű maghéjat:
Egy evőkanál útifűmaghéjat keverj el két deci vízben, gyümölcslében vagy teában, majd idd ki egy hajtásra! Ha sokat vársz vele, már a pohárban bezselésedik. Pont így van a Naturalhelp Complex esetében is. Ha frissen kikeverve felhörpinted, akkor híg, ha vársz vele kicsit, besűrűsödik és jó almaízű lesz.
Olvastad a lenmag hatásairól szóló cikket? Az útifűmaghéj is jellemzően jellegtelen ízű, így gyakorlatilag bármihez hozzákeverheted. A Naturalhelp Complex egyik fő hatóanyaga, ami béltisztítás esetén nélkülözhetetlen! Ha egészségesen és természetesen akarsz megtisztulni, megkönnyebülni, akkor a Naturalhelp jó választás.