Erre a kérdésre 2 jó válasz létezik: röviden mindig. És természetesen van egy hosszabb, vagyis akkor kell külön gondoskodni prebiotikumokról, ha felborul valamilyen oknál fogva a bélflóránk természetes egyensúlya.
Antibiotikumos kezelések, lázcsillapító kezelések, candidafertőzés, egyéb gyógyszeres kúrák mellet, vagy alkoholfogyasztás, dohányzás mellett. Ekkor a káros baktériumok mellett a bélflóra hasznos baktériumai is (részben) elpusztulnak, így az emésztés, a beleink működése megváltozik. Jellemző, hogy hígabb lesz a széklet, puffadás, hascsikarás léphet fel.
Fogyókúra, draszikus étrendi változások, parazitafertőzések esetén szintén károsodnak a bennünk élő hasznos kis mikroorganizmusok, vagy éppen bizonyos fajaik túlszaporodnak.
Egy érdekesség: a normál emberi bélflórát 4-500 különféle baktériumfajta alkotja, melyek fizikai tömege is jelentős a béltartalomban kb. 1–2,5 kg – ez kb. 30-100 ezer milliárd élőlényt jelent. Ezek folyamatosan változnak, szaporodnak, illetve kiürülnek a széklettel. Az emberi bélflórában legnagyobb számmal a Bifidobacterium és a Lactobaccillus törzsek vannak jelen.
Prebiotikumokkal őket etetjük elsősorban, nem magunkat, mivel a baktériumok által termelt és lebontott anyagokra szükségünk van. Ha a stressz, a megváltozott étkezés, az alkohol, gyógyszerek, stb ezt a jól működő, ám kényes mikroökológiát felborítják, akkor pótolni kell.
Egyes élelmiszereink is jelentős prebiotikum tartalommal rendelkeznek: tej, tejtermékek, joghurtok, az inulinban gazdag csicsóka, cikória, hagyma, fokhagyma, bab, borsó, articsóka, zabpehely, búza, banán, stb. A legegyszerűbb azonban eleve a kiegyensúlyozott mennyiséget magunkhoz venni a megfelelő táplálkozás mellett:
A Naturalhelp Complex a fizikai rostokon túl erre a biológiai rendszerre is jó hatással van, jelentős prebiotikum forrás, amivel a bélpanaszok jelentős részére lehet pozitívan hatni. Érdemes egy 3 hónapos kúrát végigcsinálni, amihez a Naturalhelp Complexet kedvezményes áron adjuk!